by admin

Sprawdzeni w praktyce

Różnorodne korzenie i doświadczenia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Jacek Wieczorek photo

Jacek Wieczorek

Doświadczony Agile Coach i praktyk podejścia agile. Pomaga firmom przekształcać się w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Przez kilkanaście lat w branży IT w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, USA).

Ostatnie kilka lat wspierał dwie duże transformacje agile’owe (Allegro, PayU) oraz prowadził przez transformację software house (STX Next). Pracował z kilkudziesięcioma zespołami scrumowych w firmach od 150 do 1000+ osób. Wspierał z sukcesem zmiany na poziomie zespołów, managementu oraz kultury organizacyjnej.

Na co dzień pomaga klientom pracując jako konsultant w firmie, którą założył wraz z grupą praktyków agile oraz lean (202procent.pl). Dzieli się wiedzą na konferencjach branżowych. Współtwórca największego polskiego portalu o agile (agile247.pl). Twórca bloga agilecoaching.pl.

wróć

Ewa Gowin

Od kilkunastu lat jestem związana z projektami, produktami, zespołami i procesami. Zaczynałam współtworząc w Allegro pierwszy dział projektowy, gdzie zdobywałam doświadczenie jako analityk biznesowy, tester i Project Manager, by później przejąć opiekę nad porfolio projektów PayU i grupy serwisów ogłoszeniowych. Od 7 lat w świecie Lean i Agile – początkowo pracowałam jako Scrum Master i Coach wspierający transformację Allegro i PayU na Scruma, coachowałam kilkanaście zespołów rozpoczynających pracę scrumem i współtworzyłam oraz prowadziłam szkolenia ze Scruma i Kanbana dla kilkuset osób. Przez kilka lat pomagałam również zespołom IT Operations usprawniać pracę z wykorzystaniem Kanbana. Obecnie zaangażowałam się w transformację zwinną w BZWBK. Jestem certyfikowanym Product Ownerem i Scrum Masterem. W ramach 202procent.pl dzielę się swoją wiedzą z klientami. W pracy interesują mnie przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzę, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem gorącą zwolenniczką limitowania pracy, walki z multitaskingiem i pytania „dlaczego”. I bardzo lubię wbijać szpile.

wróć

Izabela Goździeniak

Pomaga grupie osób stać się zgranym zespołem i pracować efektywniej z wykorzystaniem Scruma, Kanbana oraz dobrych praktyk zaczerpniętych z lean i agile. Wspiera w łagodnym, ale owocnym  przejściu przez etapy zmiany sposobu pracy. Od ponad 8 lat jest związana z e-Commerce. Aktualnie współpracuje z zespołami infrastrukturalnymi w Grupie Allegro. Była Scrum Masterem w Allegro.pl oraz coachem i mentorem dla początkujących Scrum Masterów. Pracowała z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój produktów i usług, infrastruktury oraz operacyjnymi. Wspierała prace projektowe w PayU, ponad dwa lata była Product Ownerem start-upowego serwisu ogłoszeniowego. Chętnie dołącza do zespołów w trudnych, konfliktowych sytuacjach. Stymuluje do zmiany, pomaga ułożyć sposób pracy tak, aby odpowiadał na realne potrzeby. Prowadzi autorskie szkolenia ze Scruma, Kanbana oraz kreatywnych technik pracy. Jest certyfikowanym Scrum Masterem i Product Ownerem.

wróć

Dawid Lewandowicz

Dawid posiada 15 letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Na początku swojej kariery pracował jako anlityk, a później jako cetyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z najwiekszych banków w Polsce. Od 5 lat pracuje jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami developerskimi oraz infrastrukturalnymi. Wspierał przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (scrum, kanban). Dzięki swojemu doświadczeniu posiada perpektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach). Charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają go współpracownicy, jest głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo. Dawid jest również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o agile (agile247.pl) oraz prowadzi szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl

wróć

Jakub Szczepanik

Kuba wspiera wykorzystanie agile w mBanku, od 2014 roku zajmuje się szkoleniem i coachingiem zespołów scrumowych oraz kanbanowych i konsekwentnie wpływa na zmiany niezbędne na poziomie organizacji, które umożliwiają wykorzystanie korzyści płynących ze zwinnego podejścia do rozwoju produktu. Wcześniej przez 3 lata zarządzał centrum kompetencyjnym agile w Grupie Allegro, gdzie z sukcesami wspierał transformację na Scruma w zespołach rozwijających allegro.pl, agito.pl i payu.pl oraz zespoły kanbanowe zajmujące się utrzymaniem infrastruktury. Ma doświadczenie jako Scrum Master i certyfikował się w tej roli po ukończeniu szkolenia z jednym z twórców Scruma. Ma też wcześniejsze doświadczenia w bardziej tradycyjnych rolach – szereg projektów prowadzonych w roli Project Managera i Analityka Biznesowego. Fascynuje go zmiana, jaka następuje w organizacjach, które zastosowały agile. Oprócz wpisów na portalu agile 247.pl, dzieli się też przemyśleniami osobistymi o agile na swoim blogu kubaszczepanik.pl . Można również go spotkać na spotkaniach społeczności i konferencjach branżowych, gdzie realizuje swoją pasję do wystąpień publicznych.

wróć

Top