Prawdziwe przypadki Scrumowe - warszaty dla Scrum Masterów i Agile Coach'y

Warsztaty na podstawie naszych doświadczeń

Prowadzący: Kuba Szczepanik, Dawid Lewandowicz

Kiedy: 16-17 września 2019
Gdzie: Warszawa, Golden Floor Centrum ul. Sienna 39, sala S6

Zarejestruj się >

Prawdziwe przypadki Scrumowe - warszaty dla Scrum Masterów i Agile Coach'y

Warsztaty na podstawie naszych doświadczeń

Prowadzący: Kuba Szczepanik, Dawid Lewandowicz

Kiedy: 16-17 września 2019
Gdzie: Warszawa, Golden Floor Centrum ul. Sienna 39, sala S6

Zarejestruj się >

by admin

Jesteś Scrum Masterem, Agile Coachem lub liderem zespołu zwinnego?

Jesteś gotowy do “poszerzenia horyzontów”, posłuchania jak to robią inni, sprawdzenia, czy Twoje podejście do danego tematu może być uzupełnione jeszcze jakimiś technikami?

Nasze warsztaty pomagają rozwinąć kompetencje Scrum Masterskie i/ lub liderskie, ale chcemy to zrobić w formie do tej pory niespotykanej na polskim rynku.

Dlaczego „Prawdziwe przypadki Scrumowe”?

 • Oferujemy możliwość wymiany doświadczeń w grupie i z nami, jako prowadzącymi warsztat.
 • Przepracujemy trudne przypadki, które wydarzyły się w prawdziwych zespołach.
 • Poszczególni uczestnicy pozwolą spojrzeć na przypadek w różnych kontekstach.
 • Prowadzący skomentują wypracowane rozwiązania z perspektywy swoich kilkunastoletnich doświadczeń projektowych.

Jak to zrobimy?

Warsztaty dla Scrum Masterów „Prawdziwe przypadki Scrumowe” to warsztat oparty na case studies. Jako prowadzący przedstawimy uczestnikom historie z trudnych sytuacji, z jakimi mierzyły się nasze zespoły. Na ich bazie uczestnicy zajrzą głębiej w możliwe przyczyny sytuacji. Potem wspólnie wyeksplorujemy różne opcje rozwiązań. Warsztat zapewni:

 • realne trudne przypadki,
 • prawdziwe polskie zespoły,
 • historie i rozwiązania znane nam osobiście,
 • powtarzające się najpopularniejsze problemy,
 • różne doświadczenia, konteksty, branże, kultury organizacyjne,
 • dzięki obecności uczestników i prowadzących otrzymasz wiele perspektyw na daną sytuację,
 • nie będzie slajdów i teorii.

Jakie tematy pracy poruszymy?

Case studies, jakie zaproponujemy, bazują na prawdziwych historiach, więc siłą rzeczy pokażą bardzo złożone sytuacje. Wśród tematów, jakie zawierają nasze przypadki, są m.in.:

 • problemy z szacowaniem pracy zespołu i określaniem dat realizacji większych inicjatyw
 • trudna współpraca z Product Ownerem i interesariuszami
 • niechęć zespołu do wprowadzania zmian w sposobie pracy
 • brak umocowania roli Scrum Mastera w zespole i organizacji
 • narastające problemy komunikacyjne w zespole
 • rozterki na temat możliwości wykorzystania Kanbana w zespole
 • brak umiejętności pracy w sposób przyrostowy

Omówimy w grupie jak można sobie radzić w takich sytuacjach i przytoczymy też jak wspominane przez nas zespoły poradziły sobie ze swoimi trudnościami (jeśli w ogóle) w rzeczywistości. Na bazie tych rozmów zbudujemy materiały podsumowujące, z którymi każdy uczestnik będzie mógł spróbować czerpać inspiracje w swojej dalszej karierze Scrum Mastera.

Z czym wyjdziesz z warsztatów?

 • Przygotujemy grupowo zestaw praktyk i narzędzi, które warto spróbować przy okazji rozwiązywania popularnych problemów zespołów scrumowych
 • Dyskusje między uczestnikami i z prowadzącymi będą kopalnią indywidualnych inspiracji odnośnie postaw, metod komunikacji i technik sprawdzających się w realnych warunkach pracy zespołów
 • Jeśli borykasz się z jakimiś wyzwaniami w swojej pracy, w bezpiecznych warunkach grupy warsztatowej pojawią się okazje ku temu, by przedyskutować swoją sytuację i eksplorować możliwe rozwiązania, które przyjdą do głowy innym uczestnikom spotkania.

 

Jak potrzebujesz przygotować się przed warsztatami?

 • Pozamykaj wszystkie otwarte sprawy aby na warsztatach móc skupić się tylko na omawianych przypadkach
 • Ustaw autoresponder w poczcie firmowej i powiadom istotne osoby o swojej niedostępności
 • Nie potrzebujesz się bardziej przygotowywać – chcemy zobaczyć tam Ciebie i Twoje doświadczenie oraz wiedzę

Jak przekonać swojego przełożonego?

Najczęściej uczestnicy naszych warsztatów korzystają z finansowania z budżetu szkoleniowego w swojej organizacji. W tym akapicie podpowiemy Tobie jak przekonać swojego szefa i uzyskać zgodę na udział w naszym wydarzeniu.

Przed rozmową z szefem zastanów się

 1. Jakie są cele Twojej firmy i cele zespołu/ zespołów z którymi pracujesz?
 2. Jakie są najdotkliwsze problemy, z którymi się stykasz w codziennej pracy?
 3. Jak w te problemy wpisują się przypadki, które będą omawiane na warsztatach? Wykonaj połączenie zidentyfikowanych najdotkliwszych problemów z przypadkami omawianymi w trakcie warsztatów.
 4. Dla każdego połączenia utwórz bardzo wstępne uzasadnienie biznesowe/ finansowe – co firma zyska, gdyby udało się dany problem zminimalizować?

W czasie rozmowy

 1. Zacznij od wspomnienia dotychczasowych osiągnięć w swojej roli
 2. Wspomnij swoją chęć brania większej odpowiedzialności i ciągłego rozwoju
 3. Opisz:
  a) Jak warsztat „Prawdziwe Przypadki Scrumowe” poprawi produktywność Twoją i twojego zespołu?
  b) Jakie problemy będziesz w stanie rozwiązać dzięki udziałowi w warsztacie?
  c) W jaki sposób przeniesiesz zdobytą wiedzę do organizacji, dzieląc się nią z kolegami i przełożonym?
 4. Jeśli decyzja szefa nie jest natychmiastowa, ustal termin decyzji i warunki, jakie muszą być dodatkowo spełnione by ją uzyskać

Jeśli możemy zrobić coś jako prowadzący warsztaty, by pomóc Tobie wziąć udział – daj nam znać, postaramy się pomóc.

Gwarancja

   • Jesteśmy przekonani, że warsztaty będą intensywnym doświadczeniem rozwojowym, z unikalną możliwością zagłębienia się w prawdziwe przypadki, które spotkały realne zespoły scrumowe.
   • Jeśli jednak nie spełnimy Twoich oczekiwań, uzyskasz zwrot 80% kosztu warsztatu, jeżeli po warsztatach nie będziesz zadowolona/y.
   • Po prostu daj nam znać o przyczynach niezadowolenia a my bez żadnych dodatkowych komplikacji zwrócimy Ci 80% wpłaconej kwoty za szkolenie. Bez żadnych gwiazdek.

Kto poprowadzi warsztaty?

Kuba Szczepanik

Kuba Szczepanik - prowadzący szkolenie dla Scrum Masterów "Przypadki scrumowe"Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jestem konsultantem i doradcą, który czerpie w swoich działaniach z doświadczenia wprowadzania Scruma w Allegro i inicjowania zwinnej transformacji w mBanku. Łączę też perspektywy Kierownika Projektów, Scrum Mastera, Agile Coacha i menedżera zespołów, ponieważ pracowałem kolejno we wszystkich tych funkcjach. Lubię to, że mogę pogodzić poprawę efektywności biznesu z tworzeniem lepszego środowiska pracy dla pracowników. Jestem współzałożycielem i autorem na największym polskim portalu o zwinności agile247.pl, wspólnie z Jackiem Wieczorkiem nagrywam podcast “Porządny Agile” a także przekazuję swoje przemyślenia na blogu kubaszczepanik.pl . Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem na konferencjach branżowych i spotkaniach społeczności lokalnych.

Dawid Lewandowicz

Posiadam prawie 20 letnie doświadczenie związane z  wytwarzaniem oprogramowania. Na początku swojej kariery pracowałem jako analityk, a później jako certyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z największych banków w Polsce. Od 8 lat pracuję jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami deweloperskimi oraz infrastrukturalnymi, w tym wspierałem także przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (scrum, kanban).
Pracuję również z zespołami biznesowymi. Wspieram je bazując na Customer Development Immersive, Entrepreneurship 101 oraz Professional Product Management Training – Blackblot.
Dzięki swojemu doświadczeniu posiadam perspektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach).
Charakteryzuję się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają mnie współpracownicy, jestem głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo.
Jestem również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o agile (agile247.pl) oraz prowadzę szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl.

 

        Co mówią o nas nasi klienci?

I really liked the cooperation with Jakub. He`s very enthusiastic and passionate about his job and a great source of knowledge
about scrum and agility. He`s very open minded, listens to people and always have valuable points in discussion.

Václav Liška, CEO and co-owner at Aukro.cz

Nadal pozostaję pod dużym wrażeniem warsztatu pracy Kuby w zakresie jego zdolności komunikacyjnych, efektywnego wykorzystania
czasu i roztaczanej przez niego charyzmy. Wszystko to w połączeniu z różnorodnym i wieloletnim doświadczeniem przekłada się na bardzo
pozytywne i satysfakcjonujące wyniki dotychczasowej współpracy.

Szymon Trzebiatowski, Projekty Strategiczne VWP

W czasie pełnienia swoich obowiązków Jakub cechował się sumiennością, otwartością, umiejętnością przekonywania słuchaczy.
Jego argumenty często poparte były bogatym doświadczeniem osobistym.

Jakub Strychowski, Head of Software Development BEST SA

Dlaczego proponujemy właśnie taki warsztat?

 • Wzięliśmy udział w wielu certyfikowanych warsztatach dostępnych na polskim rynku i wszystkie były poprawne jeśli chodzi o zawartość, ale…
 • Największą ich wartością zawsze były dla nas momenty, gdy z teorii i slajdów przechodziliśmy do rozmowy o konkretnych przypadkach i prawdziwych historiach;
 • Niektóre warsztaty miały fragmenty programu to umożliwiające, inne niestety pozwalały na takie rozmowy wyłącznie w ramach przerwy albo w nieoficjalnych dyskusjach w środku innych ćwiczeń;
 • Proponujemy taki warsztat, na który sami zawsze chcieliśmy pójść. Warsztat opiera się o praktykę prowadzących, ale zostawia też miejsce na rozmowy i wymianę doświadczeń uczestników.

Agenda

Dzień 1

 • 9:00-9:15 – Start warsztatu, przedstawienie reguł
 • 9:15-10:00 – Poznanie się i integracja uczestników
 • 10:00-11:00 Case study #1
  (każdy case zawiera historię realnego zespołu, dyskusję na zadane pytania, uogólnienie wiedzy jaka wynika z dyskusji i komentarze ze strony prowadzących)
 • przerwa
 • 11:15-13:00 – Case study #2
 • obiad
 • 13:45-15:00 – Inspiracje wynikające z dwóch pierwszych kejsów
 • przerwa
 • 15:15-16:30 – Case study #3
 • 16:30-17:00 – Sesja pytań

Dzień 2

 • 9:00-9:15 – Start drugiego dnia
 • 9:15-11:00 – Case study #4
  przerwa
 • 11:15-13:00 – Case study #5
 • obiad
 • 13:45-15:00 – Inspiracje wynikające z kolejnych kejsów
 • przerwa
 • 15:15-16:30 – Case studies albo wyzwania uczestników
 • 16:30-17:00 – Podsumowanie całego warsztatu

Co mówią o warsztatach uczestnicy?

warsztat był bardzo praktyczny - omówienie konkretnych przypadków było niezwykle inspirujące

uczestnik szkolenia w Poznaniu

Warsztat pomógł mi w lepszym zrozumieniu pracy Scrum Mastera. Pokazał jak wiele różnych przypadków można spotkać pracując z zespołem Scrumowym. Ale pokazał też, że wszystkie sytuacje można wyjaśnić i rozwiązać

uczestniczka warsztatu w Poznaniu

"dobrze ugruntowane w rzeczywistości przypadki"

uczestniczka warsztatu w Toruniu

Było super, same konkrety i "życiowe" przypadki. Wymiana doświadczeń z innymi osobami praktykującymi scruma jest dużą wartością i brakuje mi tego na codzień

uczestniczka warsztatu w Poznaniu

bardzo praktyczna wiedza, dzięki za podążanie za grupą

uczestniczka warsztatu w Poznaniu


Jaka jest cena warsztatów i co się w niej zawiera?

 

Cena standardowa do 2 września:

2 349zł netto

Cena zmieni się za:

 

Cena „Very late” od 3 września:

2 599zł netto

 

 

Tylko 12 miejsce dostępnych. Co otrzymujesz w cenie?


Możliwość wymienienia poglądów z uczestnikami takimi jak Ty

 


Certyfikat uczestnictwa

 


Dostęp do społeczności uczestników warsztatów poprzez Slack

 


Unikalne materiały z case studies

 


Dostęp do doświadczonych praktyków w roli prowadzących

 

Za zamówienie grupowe udzielamy rabatów:

 • 2 osoby -10% od ceny obu biletów,
 • 3 osoby -20% od ceny każdego biletu

W trakcie wymiany mailowej po rejestracji powołaj się na zniżkę grupową.

*) wszystkie podane ceny są netto. Cena obejmuje 2 dni warsztatów, unikalne materiały dla uczestników wraz z przerwą obiadową i przerwami kawowymi. Nie obejmuje kosztów zakwaterowania, dojazdu, parkingu.

**) o cenie warsztatu decyduje data wpływu zgłoszenia wysłanego przez formularz rejestracyjny na niniejszej stronie. Numer konta bankowego przesyłamy w odpowiedzi na zgłoszenie, jeśli do przelewu potrzebujesz faktury pro forma, daj nam znać.

***) Ostateczna data zapisów na warsztat to 9 września 2019 r.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a inną datą warsztatów lub innym miejscem (miastem), napisz do nas. Jeśli masz w swojej organizacji więcej osób chcących wziąć udział, chętnie przyjedziemy do Twojej firmy na warsztat zamknięty.

Zarejestruj się już teraz!

Kiedy i gdzie są warsztaty „Przypadki Scrumowe”?

Miejsce: Warszawa, Golden Floor Centrum, sala S6, ul. Sienna 39
Kiedy: 16-17 września 2019, godz. 9:00-17:00

Formalności

Wszystkie niezbędne informacje odnośnie warsztatów (kwota brutto, numer konta do przelewu, potwierdzenie z adresem warsztatów) wyślemy do Ciebie mailem. Jeżeli potrzebujesz fakturę proforma, odpowiedz na otrzymanego maila wskazując właśnie taką potrzebę i podaj dane, na które faktura ma być wystawiona.

Kontakt

Masz pytania? Zadaj nam je:

 • mailem – kontakt@202procent.pl
 • zadzwoń do Kuby – 600 482 402
 • zadzwoń do Dawida – 692 427 235

Top
Szybki kontakt!
+
Wyślij!